• Laika Banka
  • Mūsu operātori gaida Jūsu zvanu

Lielās talkas

Publicēts Trešdiena, 24 Aprīlis 2013 Autors Сергей Александрович

Sabiedriska organizācija „4p.lv” piedāvā „Lielās talkas” organizatoriem un katram aktīvam talkas dalībniekam atlīdzību nevis naudā, bet „laikā”, ko vēlāk var izmantot norēķinam mūsu izstrādātā savstarpējās palīdzības sistēmā „Laika banka”. Šo atlīdzību talkas dalībnieki varēs izmantot norēķinoties par jebkuru pakalpojumu, kas tiek piedāvāts „Laika bankas” mājas lapā.

Mūsu organizācijas dalībnieki ir izteikuši vēlēšanos pievienoties „Lielajai talkai”, kas ir kļuvusi par brīnišķīgu un ļoti veselīgu tradīciju Latvijā. Mūsu spēkos ir sniegt atbalstu „Lielās talkas” organizatoriem ar resursiem, kas šobrīd ir pieejami mūsu nelielai, bet saliedētai organizācijai. Mūsu organizācijas aizsācējus ir apvienojusi ideja, ka cilvēku darbs un laiks, kas tiek ieguldīts sabiedrībai nozīmīgos projektos, ir jāveicina. Mēs piedāvājam šī uzdevuma risinājumu organizācijas „4p.lv” sadarbības ietvaros ar „Lielo talku”.

Katrs „Lielās talkas” dalībnieks par katru savākto atkritumu maisu saņem Laika bankā 2 stundas (Man-hours). Pasākuma organizatori saņem 20 stundas. Lai saņemtu šo atlīdzību, pasākuma organizatoriem ir jāizveido talkas dalībnieku saraksts ar savākto atkritumu maisu skaitu un kontaktiem (vēlams telefona numurs vai e-pasta adrese). Vēlams atsūtīt arī kopīgu talkas dalībnieku bildi. Mūsu operatori sazināsies ar talkas organizatoriem un dalībniekiem, lai palīdzētu piereģistrēties Laika bankas sistēmā un aktivizētu saņemtās stundas. Patstāvīgas reģistrācijas gadījumā vēlams norādīt talkas organizatora vārdu, kas saņems papildus stundas par aktīvu dalību „Laika bankas” attīstībā.

Laika banka (angļu val. Time Bank) – organizācija, kuras dalībnieki, savstarpējas palīdzības ietvaros, veic dažādu pakalpojumu un preču apmaiņu, taču nevis tikai tieši viens otram, bet norēķinam izmantojot darbā ieguldīto laiku, kas ir pārvērsts par Man-hours (cilvēkstunda). Šī sistēma ļauj katram dalībniekam, kas ir sniedzis kādu palīdzību vai profesionālu pakalpojumu saņemt apmaiņā tieši to palīdzību vai profesionālu pakalpojumu, kas viņam ir nepieciešams. Nolīdzsvarot ieguldīto darbu un saņemto pakalpojumu vērtību palīdz „laika” uzskaites un uzkrājuma sistēma. Svarīgi ir tas, ka sakrāt „laiku” savstarpējās palīdzības sistēmas dalībnieki var piedaloties dažādos sociālos projektos, kas ir vērsti uz sabiedrības labklājību (palīdzība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bērnu namu atbalsts utt.).

Laika bankas, kā veiksmīgas savstarpējas palīdzības sistēmas, jau sen ir pazīstamas visā Eiropā, Krievijā, Ķīnā u.c. Nesen ir uzsākusi darbu līdzīga banka Igaunijā un tagad tā strādā arī pie mums Latvijā.

Sīkāk ar Laika bankas darbību var iepazīties mājas lapā http://4p.lv/ru/how-does-work-the-time-bank.html

Vēlamies atzīmēt, ka organizācijas „4p.lv” darbība nav saistīta ar politiku un tiek virzīta sociālu projektu atbalstam. Mēs redzam, ka mūsu organizācijas mērķi sakrīt ar „Lielās talkas” mērķiem un mums ir svarīgi sniegt cilvēkiem motivāciju darīt visu iespējamo mūsu Tēvzemes un mūsu nākotnes labā.

Ar prieku sniegsim papildus informāciju un atbildēsim uz viesiem Jūsu jautājumiem. Jūs varat sazināties ar mums ērtākā Jums veidā: http://4p.lv/lv/kontakti.html